logo

reklam
05 Mart 2020

Sofulu Çöplüğü Meclis gündeminde!

MHP’li Ayşe Sibel Ersoy vatandaşlara tercüman oldu!

0

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy,

Adana’nın merkez ilçesi Sarıçam sınırlarında bulunan Sofulu Çöplüğü’nden kaynaklanan şikâyetleri Meclis gündemine taşıdı.

MHP’Lİ ERSOY, ÖNERGE VERDİ

MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından cevaplandırılması talebiyle yazılı soru önergesi verdi. MHP TBMM Grubunca Meclis Başkanlığına sunulan önergede Ayşe Sibel Ersoy, uzun yıllardır özellikle Sarıçam sakinlerinin gündeminden düşmeyen soruna dikkat çekti.

HERKES ÇÖPLÜKTEN ŞİKÂYETÇİ

Önergede şu bilgilere yer verildi:

“Sarıçam ilçemiz sınırları içinde bulunan Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversite’sinin yakınında bulunan Sofulu Çöplüğü, yerleşim alanı içinde bulunmaktadır. İnsan yaşamını olumsuz etkileyen bu durum sebebiyle ve yayılan kötü koku nedeniyle gerek öğrencilerimizden, gerek atık depolama alanının yakınında yaşayan vatandaşlarımızdan çok yoğun şikâyetler gelmektedir.”

“TAŞINMASI GÜNDEMDE Mİ?”

MHP’li Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un cevaplandırması istemiyle şu soruları yöneltti:

“Bakanlığınıza bağlı kurum ve kuruluşlar tarafından vatandaşlarımızdan gelen Sofulu çöplüğü ile ilgili yapılan şikâyetler için hangi işlemler yapılmıştır? Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Sofulu çöplüğünün taşınması ile ilgili bir çalışması bulunmakta mıdır?”

Ayşe Sibel Ersoy, sorunun takipçisi olacaklarını bildirdi.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

Adana Flash Adana Dış Çekim